Co, kiedy i dlaczego? – czyli o tym co kiedy i dlaczego

Łukasz Flak        13 kwietnia 2018        Komentarze (0)

Czy czasem zastanawiasz się, na czym powinieneś skupić się w danej chwili gdy prowadzisz swój biznes? Zapewne masz swój plan czynności w głowie każdego poranka, gdy zabierasz się do pracy. Trzeba pojechać na spotkanie z klientem, zrobić pracownikom codzienną odprawę, przypilnować wystawienia faktur, zadzwonić tu i tam, sprawdzić, stan płatności, zamówić towar itp. itd. Ot taki porządek czynności , który „naturalnie” się klaruje.

Czy jednak zastanawiałeś się kiedyś ile z tych czynności jest niezbędnych dla prowadzenia Twojego biznesu, a ile zbędnych? Czy czasem nie zaniedbujesz rozwoju własnej firmy ganiając za tym co tu i teraz? Czasem warto zastanowić się co służy Twojej firmie a co nie. Może marnujesz czas, który mógłbyś wykorzystać lepiej dla rozwoju swojego przedsiębiorstwa. Może nie prowadzisz w ogóle aktywnej sprzedaży, lub marketingu zajmując się wyłącznie bieżącą obsługą klientów, a przez to Twój biznes stoi w miejscu od dłuższego czasu… a może nawet ma się coraz gorzej, bo nie przybywa mu nowych klientów, a dotychczasowi się „wykruszają”.

Jeśli chciałbyś przemyśleć (i być może przedefiniować) swoje bieżące działania polecam Ci skorzystanie ze sprawdzonego sposobu określenia priorytetowości i ważności zadań, poprzez zakwalifikowanie ich do jednej z czterech grup, zgodnie z poniższym diagramem.

Po wykonaniu tego prostego zabiegu określisz w prosty sposób które z czynności należy włożyć do codziennego harmonogramu zajęć, a które powinny z niego wypaść jako niczemu nie służące.

Zwróć proszę uwagę, że w każdym polu diagramu znajduje się cyfra, która określa na którym miejscu powinny być prane pod uwagę czynności z danego pola. Dzięki temu będziesz mógł skupić się na kwestiach rzeczywiście istotnych z punktu widzenia rozwoju Twojej Firmy.

Wydaje Ci się, że ślęczenie nad takim diagramem plasuje się w kategorii IV? 🙂 Nic bardziej mylnego. Im szybciej dokonasz weryfikacji swoich codziennych działań, tym szybciej twoja firma wkroczy na drogę rozwoju, a Ty rozwiniesz swe skrzydła.

Czego szczerze Ci życzę 🙂

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Derek, Flak. Adwokaci Dla Biznesu. Spółka partnerska Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Derek, Flak. Adwokaci Dla Biznesu. Spółka partnerska z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@derekflak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: